Przedstawiamy raport z działalności OZZPIW nr 5:

Już ponad miesiąc minął od ostatniego raportu z działań związku, także najwyższy czas

  1. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi była adresatem Naszych dwóch kolejnych pism: w sprawie rozliczenia się ze wszystkich planów wzmocnienia IW (różne formy docierały do nas przez wiele miesięcy) oraz stanowiska Zarządu OZZPIW w sprawie opublikowanego listu rolników z Parczewa. (pismo, stanowisko OZZPIW)
  2. Podjęliśmy korespondencję z Unią Warzywno-Ziemniaczaną w odpowiedzi na ich krzyczące wypowiedzi wobec Inspekcji Weterynaryjnej oraz umieszczaniu w mediach społecznościowych filmików dotyczących „pracy” IW (stanowisko OZZPIW #2, stanowisko OZZPIW #2 cd.)
  3. Szef Służby Cywilnej w odpowiedzi na nasze pismo zgodził się na spotkanie z OZZPIW. (odpowiedź szefa SC)
  4. Otrzymaliśmy odpowiedzi Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie uregulowania kwestii delegacji oraz opracowania zasad bezpieczeństwa dla pracowników IW (pismo)

    1. Ze względu na to, że sprawy bezpieczeństwa nie zostały naszym zdaniem potraktowane z należytą uwagą, biorąc pod uwagę kolejne wydarzenia z udziałem pracowników IW, wystosowaliśmy bardziej precyzyjne pismo.
  5. Braliśmy udział w posiedzeniu Podkomisji Sejmowej ds. Utworzenia Urzędu Bezpieczeństwa Żywności, można poczytać tutaj o tym spotkaniu oraz o innych: KLIK
  6. zrobiliśmy podsumowanie akcji „składamy wnioski o podwyżki”. Jak na razie obszerne informacje na naszym profilu a podsumowania każdego województwa poniżej:https://goo.gl/xRg4PN
  7. wystąpiliśmy z prośbą do sekretarza stanu Szymona Giżyńskiego o udział w pracach nad projektem „łączenia inspekcji”.
  8. I najbardziej przyjemna część, w dniu 3 sierpnia zostali przyjęci nowi członkowie związku, związek od czasu zmiany Zarządu i statutu powiększył się prawie 10-krotnie. Liczymy na więcej, bo ciągle NAS ZA MAŁO !!!!!!!