Treść pisma wysłanego do Izb Lekarsko-Weterynaryjnych z prośbą o przekazanie apelu OZZPIW lekarzom weterynarii wolnej praktyki.

Szanowny Prezes KILW, Szanowna Pani Prezes, Szanowni Panowie Prezesi Izb Okręgowych,

Jak Państwo z pewnością wiedzą od 3 tyg. trwa Akcja Protestacyjna Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, do której OZZPIW wezwał w dniu 18.12. Na dzień dzisiejszy ma ona charakter bardziej wizualny niż uciążliwy, jednak nie wiadomo, jak daleko będzie trzeba dojść. Zostałam poinformowana przez doktora Jacka Łukaszewicza (informacja z Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z Kazimierza), że Państwo popierają nasze działania. Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować Państwu i KILW i jednocześnie poprosić o pomoc w dalszym szerzeniu informacji na temat naszej akcji. Wystosowaliśmy apel dla Lekarzy Weterynarii wolnej praktyki. Wielu z nich jest związanych z IW, więc poniekąd jest to nasza wspólna sprawa. Uważam również , że budowanie szeroko pojętej solidarności zawodowej jest Nam niezmiernie potrzebna w obecnych czasach. W załączniku znajdą Państwo tekst apelu oraz materiały do powieszenia na Państwa stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Będę również wdzięczna za rozesłanie apelu na skrzynki mailowe lekarzy weterynarii należących do państwa izb. Jestem również otwarta na różne formy współpracy z Państwem oraz Państwa propozycje. Być może uda się kiedyś spotkać również na żywo.Pozdrawiam serdecznie,
Sara Meskel

oraz treść apelu:

Szanowni Koleżanki i Koledzy – Lekarze Weterynarii

Część z Państwa pewnie wie, że pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej czując swoją bezsilność w walce o poprawę warunków kadrowo-płacowych oraz systemowych, rozpoczęli protest. W ramach solidarności zawodowej, chcielibyśmy Państwa prosić o poparcie i szerokie rozpropagowanie naszej akcji protestacyjnej. Część z Państwa jest związanych zawodowo z IW, część ma tam swoich znajomych, przyjaciół lub rodzinę, Państwa wsparcie będzie bardzo pomocne aby wytrwać w dążeniu do poprawy funkcjonowania IW.

W związku z czym proponujemy aby w widocznym miejscu, w Państwa miejscach pracy umieścić załączony plakat popierający naszą akcję. Ci z Państwa, którzy wykonują dla IW prace z wyznaczenia, celem szerszego rozpowszechniania, mogą umieścić ten plakat na swoich samochodach (przykład w załączeniu).

Jak wiemy obecnie ogromną rolę odgrywa internet, a więc prosimy również o:

  1. umieszczenie zdjęcia plakatu w Państwa mediach społecznościowych z #WspieramProtestInspekcjiWeterynaryjnej
  2. polubienie naszej strony na portalu Facebook: https://www.facebook.com/ozzpiw/
  3. udostępnianie naszych postów oraz oznaczanie naszej nazwy w postach @Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej,
  4. Przesłanie na nasz adres biuro@ozzpiw.pl zdjęć z umieszczonymi przez Państwa plakatami (przesłane przez Państwa zdjęcie może być wykorzystane do propagowania naszego protestu),
  5. Jeśli chcą Państwo wyrazić pisemne wsparcie dla naszej akcji będzie nam bardzo miło. Można je wysyłać na powyższego e-maila lub adres korespondencyjny ul. Ku Dołom 6, 44-100 Gliwice.

Jednocześnie chcemy poinformować o możliwości wstąpienia do naszego związku lekarzy weterynarii oraz innych osób wyznaczonych z ramienia Powiatowego Lekarza Weterynarii (szczegóły – https://ozzpiw.pl/zostan-czlonkiem/). Zapraszamy do kontaktu z nami.

Z wyrazami szacunku,
Sara Meskel

 

POPIERAM POTEST IW – wersja PDF