Początek roku niósł za sobą parę rozczarowań a także niespodziewany zwrot akcji. Niestety nie udało się umówić z Głównym Lekarzem Weterynarii na spotkanie. Spotkanie wydaje się konieczne, aby omówić obecną sytuację w Inspekcji Weterynaryjnej w aspekcie rozwijającego się protestu.

Drugą istotną sprawą było dalsze ignorowanie OZZPIW przez resort rolnictwa w kwestii doprowadzenia do spotkania z Ministrem Rolnictwa. Informacja, którą otrzymaliśmy z sekretariatu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie nie była optymistyczna: nasza sprawa została zadekretowana na Sekretarza Stanu Szymona Giżyńskiego a minister Ardanowski nie planuje spotkania z nami. Po naszych wielokrotnych interwencjach oraz burzliwych rozmowach z sekretariatem MR udało nam się doprowadzić do sytuacji, w której aby doszło do spotkania musieliśmy napisać kolejne pismo. Oczywiście pismo zostało napisane i wysłane  –  (tutaj jest o nim mowa)

W końcu dzięki naszej determinacji, dziesiątkom telefonów oraz pism dopięliśmy swego – otrzymaliśmy informację z sekretariatu, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmienił zdanie i postanowił jednak spotkać się z przedstawicielami OZZPIW.

W środę, 9 stycznia ma odbyć się spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z otrzymanych informacji wynika, że na spotkaniu ma być obecny sam pan minister Jan Krzysztof Ardanowski. Jest to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie od czasu powołania do życia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Mamy nadzieję, że ta rozmowa będzie jakimś przełomem i da nadzieję na pozytywne zmiany.