Szanowni Koleżanki i Koledzy, Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej
Chcielibyśmy się podzielić z Państwem sprawami, które wydają nam się istotne z początkiem roku 2020 r.:

  1.  Podwyżki wynagrodzeń w IW – Wydawało nam się, że wszystko w tej sprawie zostało już wyjaśnione, jednak po ostatniej ankiecie, którą wysłaliśmy w zeszłym tygodniu okazało się, że jednak  nie wszystko do końca jest jasne. Ankietę wypełniło ciągle niewielu pracowników IW. Jednym z powodów jest fakt, że wiele z pracowników nie wie jakie otrzyma wynagrodzenie w styczniu 2020 r. W związku z tym przypominamy, że osoby które otrzymały wzrost wynagrodzeń do 31.12.2019 r. lub otrzymały jakieś inne formy pieniężne, np. nagrodę powinny otrzymać informację od pracodawcy jakie wynagrodzenie zostanie przyznane im na stałe. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa wzory dwóch pism, które w zależności od sytuacji możecie wykorzystać odpowiednio modyfikując (załącznik nr 1 i 2). Ankiety można oczywiście wypełnić później, po otrzymaniu pełnych danych.
  2. Wzrost kwoty bazowej – W naszym ostatnim mailu poinformowaliśmy też Państwa, że na wzrost wynagrodzeń wpłynie również wzrost kwoty bazowej, od wysokości której zależy nasze zasadnicze wynagrodzenie. Nowa kwota bazowa jest określona w projekcie ustawy budżetowej na rok 2020 (załącznik nr 3), a dokładnie art. 9, ust. 1 pkt 2 lit. b. Jednak Wasze wynagrodzenia według nowej kwoty bazowej będą wypłacane dopiero po podpisaniu tej ustawy przez prezydenta. Wtedy nastąpi regulacja wstecz, tj. od stycznia, jeżeli ustawa nie zostanie podpisana przed wypłatą wynagrodzeń.
  3. Międzyzakładowe Organizacje Związkowe OZZPIW – Jak Państwo wiedzą, OZZPIW od czerwca 2019 r. działa jako międzyzakładowa zakładowa organizacja związkowa. Działamy u każdego pracodawcy, u którego pracuje lub świadczy pracę przynajmniej jeden członek OZZPIW. Uprawnienia organizacji związkowej wynikają z rozdziału 4 ustawy o związkach zawodowych.. Jednocześnie z uprawnień tych mogą korzystać jedynie pracownicy, gdzie w ich jednostkach pracy działa MOZ OZZPIW. Nasza organizacja korzysta również z pomocy prawnej, więc w razie jakiś wątpliwości prosimy kontakt. Bardzo proszę o sprawdzenie, czy Państwa miejsce pracy znajduje się na liście (załącznik nr 4). Jeżeli uważacie Państwo, że doszło do jakieś pomyłki na tej liście prosimy o kontakt.

Bardzo nam zawsze miło jak jesteście członkami naszego wspólnego Związku ale jest też dla nas oczywiste, że będziemy się starać pomóc również osobom niezrzeszonym. Życzymy miłego tygodnia. Zarząd OZZPIW