Jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, ruszyliśmy z akcją #naszeZarobkiToKpina , będziemy upubliczniać jakie wynagrodzenia są w Inspekcji Weterynaryjnej.

Na początek: Przesyłam Państwu moje wynagrodzenie i mojego syna. Uważam, że warto zrobić takie porównanie (mój indywidualny przekaz)

Wyniki badań mają być szybko, najlepiej na JUŻ!!! Konsumenci chcą wiedzieć, czy żywność jest bezpieczna, rolnicy, czy ich zwierzęta są zdrowe, producenci, czy ich towar może być wysłany na eksport – to wszystko zapewniają laboratoria – Zakłady Higieny Weterynaryjnej. Zarobki wieloletnich pracowników ZHW, bez których Powiatowe Inspektoraty Weterynarii nie mogłyby podjąć w wielu sprawach czynności bez wyników badań.

Tak jak w większości przedsiębiorstw i w Inspekcji Weterynaryjnej pracuje nasza kochana administracja. Wydawałoby się, że nic nadzwyczajnego, jednak często te nasze panie Kasie, Krysie, Anie, Basie, Wioletty itd. to kobiety od zadań specjalnych. Nie straszna im ptasia kupa w lodówce – bo próby na Salmonelle trzeba było pobrać, uspokoją rozemocjonowanego rolnika albo szefa, pogadają z myśliwym i nawet dodatkową próbkę krwi z dzika przyniesie, wypytają policjanta jak to Oni ten swój protest zorganizowali itp. Także trzymać te nasze Panie trzeba u Nas i nie pozwolić odejść a ich zarobki to się kwalifikują na akcję #naszeZarobkiToKpina