Szanowni Państwo!

Mamy do przekazania kilka ważnych informacji w sprawie zbliżającego się protestu.

Protest odbywa się 22 września (sobota) w Warszawie. Trasa pochodu – Plac Trzech Krzyży – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rozpoczęcie marszu – godz. 12.00

My, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej, spotykamy się o godz. 11.00 na ul. Mysiej w Warszawie. Jest to ulica w niewielkiej odległości od Placu Trzech Krzyży.  Znajduje się tam parking, jest trochę więcej miejsca, będziemy mogli zebrać się, omówić sprawy organizacyjne, uformować szyk J Przedstawiciele OZZPIW będą tam już wcześniej, pewnie od 10.00.

Będziemy mieć akcesoria na protest. Mimo to chętnie widziane będzie pojawienie się ze swoimi transparentami, na których znaleźć mogą się treści związane z niskimi zarobkami w IW, naszą specyficzną pracą, zwalczaniem chorób – ASF na czasie, coś zabawnego, jakaś fraszka itp.  W żadnym razie prosimy nie umieszczać treści obraźliwych, wulgaryzmów, odniesień politycznych.

 Musimy zaznaczyć, że OZZPIW nie sympatyzuje z żadnym ugrupowaniem politycznym. Reprezentujemy tylko i wyłącznie siebie i wszystkich pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, którzy nie godzą się z aktualną sytuacją płacowo – kadrową w naszej Instytucji.

Parę słów w kwestii autoprezentacji. Chcielibyśmy, aby każdy zaopatrzył się w takie same elementy stroju czyli biały kombinezon fizelinowy oraz odblaskową kamizelę (preferowany kolor żółty lub zielony, ale niekoniecznie z napisem „Inspekcja Weterynaryjna” lub „Inspektorat Weterynarii” –  kto co ma).

Rozmawialiśmy też z Prezesami Okręgowych Izb Lekarsko –Weterynaryjnych. W większości przypadków istnieje możliwość wsparcia finansowego dla udających się na protest (osoby, które nie zdążyły skorzystać z transportów OPZZ). Ze względu na małą ilość czasu do zorganizowania transportu w formie autokaru lub busa (choć jakieś Izby jeszcze rozważają taką opcję), będzie opcja dopłaty do samochodu prywatnego. Warunkiem uzyskanie takiego wsparcia będzie wyjazd grupowy (chodzi o to, by nie jechała samochodem jedna osoba tylko więcej umówionych ze sobą ludzi z IW) oraz to, że wsparcie będzie dla lekarza weterynarii (po prostu o to dofinansowanie ma się zwrócić lekarz weterynarii, członek danej Izby). Jeżeli ktoś rozważa taką opcję prosimy zgłosić się do nas (OZZPIW – kontakt) lub do swoich okręgowych Izb. Chcemy jednak podkreślić, że kwota dofinansowania będzie określona przez poszczególne Izby i może być znacznie niższa niż ustawowa. Jednak pozwoli ona na refundację paliwa do przeciętnego samochodu.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy Prezesom Izb za taką formę współpracy. Jedynie teraz należy podjąć decyzję, dogadać się z paroma kolegami i po prostu BYĆ W TYM DNIU Z NAMI.

Pozdrawiamy serdecznie:

Sara, Dorota i Natalia