Szanowni Państwo, Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej

Właśnie się kończy świąteczno-noworoczne rozluźnienie. Trzeba wrócić do rzeczywistości i iść do przodu. Termin ogłoszenia protestu nie był przypadkowy, chcieliśmy aby Państwo mieli czas na przemyślenie wszystkiego i z nową siłą przystąpili do działania. Nadal jesteśmy na etapie zbierania potwierdzeń przyłączenia się do protestu, obecnie ilość otrzymanych jest na poziomie 35 % , można to sprawdzać tutaj: poparcie dla PROTESTU. Poparcie, a przede wszystkim chęć wzięcia udziału, wyrażamy przesyłając do nas listę z danej jednostki (Potwierdzenie przyłączenia do Protestu Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej). 

Starając się o jak najlepszą wizualizację naszego protestu, oprócz plakatów, którymi znakujemy jednostki IW oraz auta, którymi jeździmy w teren (choć można na stałe), prosimy Was o noszenie specjalnie oznakowanych kamizelek. I tutaj nastąpił pierwszy problem organizacyjny. Jak zaopatrzyć Państwa w te kamizelki? Pomysłów było parę: od zebrania zamówień przez nas ze wszystkich jednostek, następnie poprzez zrzucenie tego na jedną osobę w każdym województwie. Potem pojawiły się pytania o pieniądze (jak zebrać itd.), o rozmiary (duże zamieszanie) itd. Okazało się, że czas, który trzeba by na to poświęcić całkowicie nie miałby przełożenia na pozytywny rezultat. Co więc proponujemy????
Właściwie propozycja wyszła sama od osoby z województwa Kujawsko-Pomorskiego, a brzmiała miej więcej tak: „Sara, przecież my sobie możemy to sami załatwić, powiedz tylko jaki ma być napis” 😉 no i prostota zwyciężyła 😉
Także prosimy Was, a wręcz chcemy przekonać, aby zakupić sobie kamizelki z napisem „PROTEST PRACOWNIKÓW INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ” (w załączniku wzór). Niestety nie jesteśmy w stanie finansować tych kamizelek. Mam nadzieję, że Państwo to zrozumieją. Sposobów jest kilka: można np. zamówić tutaj: Kamizelki z nadrukiem lub dać do zrobienia nadruku, gdzieś u Państwa w miejscowości. Mamy nadzieję, że od połowy stycznia Wszyscy będziemy już mogli się w nich pokazać. Ważne abyście Państwo pamiętali o lekarzach wyznaczonych i również informowali ich o akcji oraz zaopatrzyli w „gadżety” protestacyjne. 
Korzystając z okazji Życzę Państwu w swoim imieniu, oraz całej ekipy OZZPIW, Szczęśliwego Nowego Roku. 

Pozdrawiam serdecznie,

Sara Meskel